HTML

Kiss László

Kiss László vagyok, tanár, országgyűlési képviselő. Óbuda-Békásmegyer önkormányzatban 2006 óta képviselem az emberközpontúság, a szolidaritás és a szabadság értékeit a Magyar Szocialista Párt színeiben. A kerületben élek, így fontos számomra az is,hogy az otthonomban a III. kerületben mi történik. Remélem nem csak nekem fontos.

Friss topikok

Friss topikok

  • Kiss László Blogja: Természetesen az MSZP-t érheti kritika abban, hogy a rezsiügyben kidolgozott álláspontját mennyire hatékonyan osztja meg a lakossággal. Lehet cinikusan kérdezni, hogy „hol vannak az óriásplakátok”. ... (2013.07.25. 18:26) Rezsipopulizmus e a baloldaliság?
  • fehérfarkas: Az új törvény és koncepció tervezetében nem vagyok jártas, de 2007-ben írtam cikket az akkori helyzetről külföldi országokkal összehasonlítva a magyar helyzetet. Felhasználtam hozzá különböző tanulm... (2013.06.17. 19:55) Felsőoktatási stratégia - Út a semmibe?
  • sandorbe: Amíg nincs megnevezve, megmutatva a támadó, amíg a személyiségi jogok védelmének az ernyője alatt vicsoroghat mint dúvad, addig bármilyen gaztettet, bármikor el lehet maszatolni, és az hogy kire ke... (2013.04.06. 22:24) Fizikai erőszak ért egy III. kerületi fideszes aktivistát
  • Kiss László Blogja: Én is örültem a kezdeményezésnek, csak nem értettem miért nem szavazta meg minden képviselő. Szerintem Gelléri Andor Endre életműve önmagáért beszél! (2013.02.28. 15:59) Gelléri Andor Endréről utcát neveznek el a III. kerületben

Állandó oldalak

2013.01.25. 04:19 Kiss László Blogja

Az ellenzéki pártok a kormány felügyelete alá rendelnék az ügyészséget

Újabb ellenzéki egyeztetést tartott szerdán az MSZP, az Együtt 2014, a Demokratikus Koalíció, a Magyarországi Szociáldemokrata Párt, a Szabad Emberek Magyarországért Liberális Párt és a Szövetségben, Együtt Magyarországért Párt képviselői.

 

A közös álláspont szerint az ügyészség jelenleg burkolt politikai befolyás alatt áll, így átláthatóbb helyzetet eredményezne és növelné a számon kérhetőségét, ha a vádhatóságot a kormány alá rendelnék - érvelt a sajtótájékoztatón. A javasolt változtatással - azzal, hogy tevékenységi körét a büntetőügyekre szűkítenék - az ügyészség jobban segíthetné a kormány büntetőpolitikájának érvényesülését, a legfőbb ügyészt pedig kivonnák a politikai szerepből, hiszen az ügyészi szervezettel és munkával kapcsolatos kérdésekre a parlamentben a szakminiszter válaszolna helyette.

 

Az ellenzéki szervezetek egyetértettek abban, hogy ha lehetőségük lesz, visszaállítják az Alkotmánybíróság (Ab) korábbi hatáskörét, így annak lehetőségét, hogy bárki utólagos normakontrollt kezdeményezzen.

 

 Az alkotmánybírók jelölésébe bevonnák a szakmai szervezeteket, és kizárnák, hogy Ab-tag legyen, aki a megelőző négy évben kormánytag, állami vezető, országgyűlési képviselő vagy párt tisztségviselője volt.

 

Javaslatuk alapján ismét a testület tagjai választanák meg a bíróság elnökét.

 

Megszüntetnék az Országos Bírósági Hivatalt és az ügyek áthelyezésének jelenlegi lehetőségét, és ismét hetven évben határoznák meg a bírói jogviszony felső korhatárát.

 

Megállapodtak abban is, hogy helyreállítanák a kisebbségi jogok és a jövő nemzedékek országgyűlési biztosának önállóságát, és újfent ombudsmanra bíznák az adatvédelmet.

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://kisslaszlo-obuda.blog.hu/api/trackback/id/tr685042409

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása